szerencsés véletlen, égés helyett dicsőség

2011 november 21. | Szerző: | Hozzászólások (1)


Jóestét, ez egy hétfő esti bejegyzés, napközben rohangálás volt meg álmosság ráadásul a pulcsim is elhagytam ezért hazafelé kénytelen voltam forraltboral pótolni a hiányzó ruhát.


Nézzétek csak!


http://www.szon.hu/itt-az-uj-%e2%80%9eorulet%e2%80%9d-a-zumba/1843862


Az egyesületet akik szervezik a programot ismerem, tavaly májusban Nyíregyházán jártam mert én vezettem független ként a választó közgyűlésüket és igazán büszkék lehetnek magukra mert ha a honlapukat megnézitek láthatjátok hogy temérdek szolgáltatást nyújtanak és még nemzetközi kapcsolatokkal is rendelkeznek.


De akkor kezdődjön a tánc!


Zumbi vagy Zumba?


Nem véletlen írtam a második nevet nagybetűvel rögtön kiderül hogy mi az oka. Aki olvassa többé-kevésbé rendszeresen a blogom tudhatja hogy kedvelem a latinos dolgokat (nem orvosi) :), legyen akár európai akár latin-amerikai. Biztosan hallottatok már vagy láttatok már capoeirát bemutató csoportot, ami úgy tűnik hogy tánc és mulatság, de nem volt mindig ez mert a Xvi századi Brazíliában komoly harcművészet ként űzték az Afrikából behurcolt feketék, és később amikor az állam megszilárdult magát a harcművészetet betiltották ezért táncba rejtették az eredetileg veszélyes mozdulatokat.


Hogy kerül a csizma az asztalra? Úgy hogy az egyik legnagyobb fekete közösségnek két vezetője volt Zumbi és ige Zumba, bár szerintem utóbbinak nincs köze az új mozgásforma nevéhez. Nem tudom megállni a gonoszkodást de remélem azok akik bőszen capoeiráznak megemlékeztek november 20. napján Zumbi Dos Palmares halálának évfordulójáról akit a harcművészet megalapítójának az egyik kiteljesítőjének tartanak.


De most már nem kalandozom mert úgy járok mint 955-ben az ősök Augsburgnál, és visszatérek a zumbához.


Amennyire őrültek a kolumbiaiak simán el tudom képzelni hogy a táncoktató elfelejti elvinni a megfelelő zenét és hogy ne legyen égő akkor ami éppen nála volt hétköznapi populáris latinzene arra táncoltatja a résztvevőket. Szimpatikus az is hogy nem csak arról szól a történet hogy valami zenére ugrálunk hanem kicsit ha olyan az oktató akkor a latin-amerikai kultúrába is betekintést nyújt. Külön öröm hogy a nyíregyházi hölgy aki az órákat tartja járt a láthatatlan kiállításon és megtapasztalta a teljes sötétséget és kicsit az elveszettség érzését. Tudjátok milyen nehéz ám úgy mozogni zenére ha az ember nem lát hogy nagyjából a helyén maradjon? Most már igen ugyanis egy nagy teremben nincs sok viszonyítási pont, ráadásul természetes hogy a zene sem halk plusz a hangok verődnek össze-vissza és ahogy fárad az ember egyre kevésbé tud arra koncentrálni hogy ne gázolja el a társát:) Nem azt mondom hogy lehetetlen így zenére ezeket a gyakorlatokat végezni de kell egy kis idő ameddig az ember ráérez és el tudja lazítani magát és percről percre jobban lehet érezni a távolságokat és ha heti rendszerességgel ugyan abba a terembe jár az ember akkor ismerősek lesznek az esetleges repedések a talajon is akár.


Az jutott még eszembe hogy ha előadást kell tartanom mielőtt elkezdenék beszélni általában a szervezőktől megkérdezem hogy merre van a közönség és először az a válasz hogy velem szemben de közben hallom hogy nem pont feléjük fordulok az meg milyen illetlenség már féloldalt állni és így szándékomon kívül valakinek hátatfordítani, és ha a rendezők nem segítenek eltaláni a helyes irányt bizony volt már hogy a hallgatóságot kérdeztem meg hogy pontosan szemben állok-e velük és ilyenkor jóindulatú mosolyok kíséretében segítenek megtalálni a pozíciót.


Azt gondolom hogy legyen szó akár zumbáról akár más mozgásról a leg fontosabb hogy az ember érezze jól magát, töltődjön fel, ha fogyni akar akkor érezze hogy alkalomról alkalomra jobb formában van és ne azzal törődjön hogy pontosan úgy csinálja-e a gyakorlatokat ahogy a videókon vagy a “nagy” könyvekben meg vannak írva.


 


Egyszer volt egy emlékezetes “bukásom” nem csak nekem de egy kisebb csapatnak, ami úgy történt hogy a Vakok Iskolájában működött ún labdás képességfejlesztő szakkör ami azoknak jelentett némi kikapcsolódást akik nem tudtak bekapcsolódni a csörgőlabda (goalball) vagy más sportokba mert betellt az összes hely.


Úgy indult a dolog hogy felszereltek a tornaterembe egy kosárpalánkot persze nem rendes magasságban és próbáltunk beletalálni miután valaki megkopogtatta a gyűrű szélét. Rájött a testneveléstanár hogy meg kell mutatnia hogy milyen mozdulatot kell ahhoz tenni hogy a labda egyáltalán “képes” legyen a hálóba kerülni mert ha egy kapura dob az ember akkor elég egy irány viszont a kosár az bonyolultabb de nem lehetetlen. Aztán osztályon belül versenyeztünk azzal is hogy ki tudja először két majd egy kézzel sokáig pattogtatni a kosárlabdát de az egyik akkori legjobb barátommal mi bírtuk a legtovább és akkor jött közösen az ötlet hogy ezt lehetne látványosan is csinálni és a többieket is már akinek van kedve megtanítani erre.


És hogy a bukáshoz visszatérjek, egy kicsit gimnasztikához hasonló irányt is vettek a délutáni foglalkozások és ha valami ünnepség volt vagy protokoll szempontból magasrangú vendég érkezett néha minket is felkértek hogy mutassunk be valamit. Emlékszem a europe The Final Countdown számára virítottunk valamit. Olyanokra gondoljatok hogy ritmusra labda pattogtatás, vagy ritmusra feldobni tapsolni a lehulló labda alatt és utána elkapni, vagy a kedvencem az az volt mikor olyan állásba helyezkedett az ember mint mikor fekvőtámaszt készül csinálni de az egyik kézzel pattogtatja a kosárlabdát. Gondolhatjátok a felkészülés alatt mekkorákat röhögtünk, egyszer valakinek elpattant a labdája és úgy érkezett meg hozzám hogy pont a térdhajlatomhoz és egy nagy összecsuklás lett az eredmény.


A leégés az egyik bemutatón abból keletkezett hogy aki fekészítette a csapatot nem figyelt és megbotlott egy zsinórban és elfelejtett számolni mert úgy végeztük ezeket az elemeket hogy azért számolás az volt az ütemek szerint, még jó egy percig egyben is maradt a produkció de aztán mivel egy-két aliglátó kivételével mindannyian vakok voltunk azt hittük hogy már úgy is mindegy és teljesen szétesett az egész.


Kellemetlen volt de ilyen a sport, és aztán kitaláltuk hogy évvégére megmutatjuk hogy nem most jöttünk a falvédőről és akkor meg színes lufikkal végeztünk különböző mozdulatokat és a végén mint a nagyok kidobtuk a közönség közé a lufikat és ez okozott aztán csudanagy vidámságot mert hogy a közönség nagyrésze sem látott, figyeli a produkciót és egyszer csak a semmiből fejbetalálja egy helyes lufi.:)


Mozogjatok sokat mert legalább akkor ebben a nyirkos időben sem fázik az ember és nem mellesleg egészséges és jókedvet is biztosít.


 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Jega says:

    Szia Szabi! Segítséget szeretnék kérni tőled. Nálad is látom a facebook tetszik ikont, szeretném a blogomban alkalmazni, de fogalmam sincs, hogyan kell beépíteni, honnan vegyem az alkalmazást. Nincs angol tudásom, az a baj. Fent vagyok a facebook-on, ott kutatgattam, de hiába. Blogom a jega.blog.nlcafe.hu Köszi előre is, ha tudsz segíteni


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!